Műtét és fájdalom nélkül, barátságos környezetben, a többszörösen is Év Magánrendelője és Betegbarát szolgáltató díjas Központunkban
Többféle végbélbetegség (pl. aranyér, végbélrepedés) hátterében akár a székeléstől függetlenül is fellépő végbélkörnyéki, kismedencei érzés- és mozgászavar okozta probléma is állhat. Ráadásul a végbélbetegségek önmagukban is okozhatnak végbél, és kismedencei érzés- és mozgászavart. Ha ezeket a betegségeket csak közvetlenül, az alapprobléma kezelése nélkül akarjuk meggyógyítani, akkor nemcsak a gyógyulás nemcsak elhúzódhat, akár el is maradhat. Amennyiben az alap-, a kismendencei probléma nem derül ki időben, akkor a következményes végbélbetegség önmagában való kezelése gyakran akár a panaszok fokozódását, és a végbélbetegség kiújulását is okozza. Emellett a végbélbetegség figyelmen kívül hagyásával végzett „intim” területi torna is a gyógyulás elmaradásával és a panaszok, sőt a végbélbetegségek súlyosságának fokozódásával járhat.
Mindezek miatt fontos a problémák komplex felderítése, kivizsgálása, egymásra alapozott kezelése.
A kismedencei biofeedback (ejtsd: biofídbek) által segített vizsgálat és rehabilitációs tréning program feladata, hogy Ön visszaszerezze a kontrollt az érzetei és az izomzata felett azáltal, hogy tudatosítja és rendbe teszi a kismedencei és a záróizmok (helyes és helytelen) működését.
Mind az alulműködés (lazaság), mind a túlműködés (feszesség), mind a nem megfelelő működés (pl. székelési nehézség) esetén nagy segítség abban, hogy a megfelelő működés helyreálljon. Ennek hatására képessé válik székletvisszatartáskor a megfelelő izmok szorítására, székeléskor a megfelelő izmok lazítására. Emellett segítségével a túlfeszülésből adódó izomfájdalmakat is képessé válunk nagyban csökkenteni.
A kismedencei és záróizmok, valamint az idegek hüvelyi szüléskor vagy különböző műtétek (végbélsipoly, aranyér, végbélrák műtétje, végbéltágítás, méheltávolítás) alkalmával is sérülhetnek. Ennek hatására a sérült izmok működése meggyengül, más, épebben maradt izmok viszont igyekeznek (sokszor nem megfelelően) ezek szerepét átvenni. Viszont ez a folyamat nem mindig alakul megfelelően, és lassan, alattomosan, részben izomgyengeség okozta fokozódó lazaság, másrészt túlfeszülés okozta görcsösség, hegesedés alakulhat ki akár évtizedekkel később is.
Ez a későbbiekben akár különböző testtartásban, székeléskor, vagy akár állandó jelleggel fájdalmat, székelési, vizelési, mozgási, tartási és szexuális problémákat okozhat, mely a hagyományostól eltérő kivizsgálást és kezelést igényel.
A kismedencei és záróizmok igen összetett mozgása teszi lehetővé a könnyed ürítést, mely során megfelelő sorrendben egyes izmok megfeszülnek, mások viszont ellazulnak. Ha ez a rend megbomlik, és a székelés nehezítetté válik, akkor akár a hígabb széklet kiürülése is nagy megerőltetés árán lesz csak teljes. Az összeszorított záróizmok mellett erőltetett ürítés viszont hozzájárul lefelé hatva a végbélrepedés és az aranyér, felfelé hatva az idült székrekedés kialakulásához. Ez a megerőltetés nem kell, hogy drámai módon történjen, lehet, hogy akár egész életünkben észrevétlen marad a panaszokig, hiszen a nem megfelelő székelési szokások kialakulása, a kisgyermekkor óta ezt szoktuk meg.
A végbélműtétek sikerének egyik alapvető feltétele, hogy a műtétet követően a seb gyógyulását segítő vérkeringés megfelelő legyen, és a székelésekkor lehetőleg minél kevesebb utósérülés jöjjön létre. Viszont a műtétet követő fájdalom hatására kialakuló védekezőreflex-szerű záróizom-szorítás csökkenti a helyi véráramlást, és növeli az utósérülések, sebgyógyulási nehézségek esélyét. Ezek további fájdalmat okoznak, ami ördögi körként (a végbélrepedés kialakulásához és fennmaradásához hasonlóan) tovább rontják a gyógyhajlamot. Ha ezt az ördögi kört időben nem tudjuk megállítani, az további orvosi beavatkozást, gyógyszerek, injekciók adását teheti szükségessé, de végső esetben a záróizom részleges átvágása is szóba kerülhet. Ha azonban amikor a műtét előtt felmérjük a záróizmok állapotát, működését, és gyanús, kóros esetben a biofeedback tréning segítségével ezeken javítani tudunk, akkor sokkal nagyobb sikerrel tudjuk ezt az ördögi kört elkerülni.
A végbélrák miatti átmeneti sztóma zárásakor nemritkán a műtött végbél, majd ellustult záróizom miatt romlik a székletvisszatartás. A sztóma zárása előtt indított biofeedback torna csökkentheti a székletvisszatartási nehézség kialakulását és idejét.
Amennyiben – általában a kor előrehaladtával – természetes módon, de akár sérülés hatására hirtelen kialakulva a záróizom székletvisszatartó szerepe meggyengül, az a megszokott életvitelünket alapjaiban teheti tönkre. Általában a záróizmok gyengeségén túl, azok nem megfelelő működése is okozhat székletvisszatartási problémát. Először csak szelek és híg széklet esetén érzékelhetjük, majd később akár a kemény széklet visszatartása is lehetetlenné válik. Ebben az esetben, a későbbiekben szóba kerülhet a roncsolódott záróizom helyreállító műtét, viszont törekednünk kell arra, hogy az állapotot akár műtét nélkül, a záróizom működésének rendbetételével és egyéb életmódi tanácsokkal újra élhessük mindennapi megszokott életünket. Amennyiben a helyreállító műtétre mindenképpen sort kell keríteni, a biofeedback tréning műtét előtt és után is segít abban, hogy az új helyzetben a záróizom a megfelelő módon, összehangoltan tudjon működni. Bizonyos esetekben az Emsella-kezelés is szóba jön.
A vizsgálat a záróizmok szorítási, visszatartási erejét, lazítási képességét és a hétköznapi ingerek hatására kialakuló reflexek minőségét vizsgálja. Szorítás, lazítás, köhögés és hasi prés közben akár egy ujjnál vékonyabb nyomásmérő segítségével számszerűsítjük a záróizom nyomásadatait, ami pár percet vesz igénybe.
Nőknél nőgyógyászati pozícióban, férfiaknál problémától függően általában oldalt vagy hátonfekvő helyzetben, néha ülve történik a vizsgálat.
A záróizom kóros működését többféle probléma is kiválthatja. Ezek szűrése visszatérő esetekben különösen fontos, hiszen ha a rejtett problémákat nem kezeljük, akkor a működés javulása nehezen lehet tartós. A túlzott feszülés hátterében sokszor gyulladás, részleges izomsérülés található. Lazább izmok esetén fel kell mérni a sérülés helyét, fokát, hogy a megfelelő tréningcélokat, módszereket ki tudjuk választani a legnagyobb siker érdekében. Központunkban ehhez a legmodernebb, digitális 3D-s végbélultrahang áll rendelkezésünkre.
A vizsgálat mind a végbél- vagy a hüvely záróizmait, a gát és kismedence izmait, mind a székelés folyamatában alapvető szerepet játszó izmok, és más testi folyamatok elektromos jeleit vizsgálja különböző elektródák segítségével. A vizsgálatkor a az ujjra, a mellkasra, hasfalra, a gátra, a hüvelybe vagy a végbélbe kerülhetnek speciális érzékelők, melyek jeleit számítógéppel elemezzük és értékeljük. Az egyes izomcsoportokat külön-külön vizsgálva fény derülhet azok kóros működésére, reflexeire, a választandó kezelés módjára és valószínűsített sikerére.
A vizsgálatot követően áttekintjük és megbeszéljük a proktológiai, az ultrahang, a nyomásmérés, az EMG és más hozott vizsgálat leleteit. Együtt döntünk, hogy milyen módszert javaslunk, vagy esetleg milyen további vizsgálat szükséges a diagnózis és a kezelés mélyebb finomítására, a még nagyobb siker érdekében.
Amennyiben a tréning mellett döntünk, előzetesen megbeszélt időpontban szakképzett trénereink esetleges kiegészítő kezeléssel együtt segítenek az elvárt cél elérésében. A tréning program során a vizsgálóeszközök segítségével kapott visszajelzés segíti a megfelelő izomműködés elsajátítását. A tapasztalatok alapján általában először egy 4 alkalmas tréning programot javaslunk, heti 1-2 megjelenéssel. Amennyiben a fejlődés ellenére az eredmény még nem megfelelő, további alkalmakat biztosítunk a gyakorláshoz.
Hazánkban elsőként vezettük be a kismedencei vékonytű kezeléseket, melyeket szükség esetén akár elektromos impulzusokkal belső idegek ingerlésére is alkalmazhatunk.
Ha bizonytalan a Tájékoztató és beleegyező nyilatkozatban lévő kérdésekre adandó válaszaival, a www.proktológus.hu oldalon minden gyakrabban felmerülő problémára segítséget talál: hogyan ne vezesse félre orvosát válaszaival, mely válaszok semmitmondóak, melyek érthetőek, stb., sőt, itt még a proktológiai vizsgálattal kapcsolatos “munkalapot”, emlékeztető jegyzetet is kap. Ezzel elkerülheti azt a veszélyt, hogy orvosa félreértse, és nem a megfelelő betegséget feltételezve félrekezelje. Aki olvasta, dícséri.
Nagyon fontos a vizsgálat alatti nyugodt lazítás, együttműködés. Ehhez persze az Ön orvosa meg kell teremtse a szükséges körülményeket, vendégeink visszajelzései alapján büszkén állíthatom, ebben is profik vagyunk. Budapesti Központunkban Livopan gázos bódítás is elérhető szükség esetén.
A vizsgálat alatti teendőiről, az arra való felkészülésről talán minden fontosat elolvashat a www.proktológus.hu oldalon. Egy igazán alapos és könnyed, mondhatnám profi vizsgálat lényegesen könnyebben elvégezhető az orvos és a páciens együttes munkájával, látva a különbséget egy felkészült és egy felkészületlen páciens válaszaival, vizsgálatával, együttműködési képességével, akár a sikeres vizsgálat után a kezelés eredményességével kapcsolatban. Mi vendégeinknek ehhez minden szükséges segítséget megadunk, megteszünk.
A vizsgálat után alapos szóbeli és írásbeli tájékoztatást adunk mind a panaszok okáról, a talált elváltozásokról, a javasolt kezelésekről, a további teendőkről, felmerülő későbbi problémák megelőzéséről. Megválaszolatlan kérdésekkel egy vendéget sem hagyunk távozni, általában minden lehetséges választ már a kérdés feltétele előtt megadunk.
Egy mondatban: A gyógyító gondoskodás.
Úgy gondolom, Aranyér Központunk mottója az igényes emberi kapcsolatokról, egyéni problémák professzionális kezeléséről, élethelyzetek minőségi megoldásáról szól.
Garanciát jelent munkánkra nézve, hogy Központunk 2023-ban
Az év Betegbarát szolgáltatója lett, korábban pedig elnyertük az Év Magánrendelője verseny 2014-es szakmai, 2017-es közönségdíját is.
Mindezt annak ellenére, hogy a mi területünket kellemetlen volta miatt senki sem szereti. Kíváncsi rá, hogy a proktológia képviselőjeként miért mi, a Dr. Bánfalvi Aranyér Központ nyerhettük el kétszer is ezt a megtisztelő címet? Olvassa el vendégeink véleményét, érdemes.>>
Az év Betegbarát szolgáltatója szeretettel várja Önt Budapesten, ahol a vizsgálaton, kezeléseken akár
a munkahelyről is elugorva,
a mindennapi életvitelt folytatva,
baráti, jó hangulatban,
traumák elszenvedése nélkül juthat túl.
Online bejelentkezését ide kattintva,
telefonos bejelentkezését munkanapokon 9-18 óráig várjuk:
+3630-868-0244
1024 Budapest, Lövőház utca 24. félemelet 5.
nőgyógyász, kismedencei betegségek szakorvosa
Nőgyógyászként célom, hogy pácienseimet tudásommal gyógyuláshoz, és az egészséges élet megtartásához segítsem. Gyakorló orvosként folyamatosan keresem azokat a lehetőségeket, amelyek a hagyományos (gyógyszeres, műtéti) terápiás megoldásokat kiegészítve a gyógyulást gyorsabbá és hatékonyabbá képesek tenni. Vallom, hogy az egészség, az egyéni csúcsforma elérésének feltétele a testi-lelki egyensúly megteremtése, amelyhez a tudomány és a technika által kínált, bizonyítottan hatásos gyógyászati megoldásokat is érdemes felhasználni.
Másodvélemény adását vállalom. Tovább>>
gyógytornász, kismedencei biofeedback tréner
Tanulmányaimat a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karán végeztem gyógytornász szakon. Egyetemi éveim alatt sikeresen elsajátítottam a betegekkel történő kapcsolattartás módját. Mindig a páciensek igényeire szabva, a kezelőorvossal konzultálva zajlottak a fizio-, illetve fizikoterápiás kezelések, törekedve a fájdalom kizárására. Számos egyéni és csoportos foglalkozást tartottam már egészségügyi intézményekben és online módon egyaránt. Szakdolgozatomban napjaink egyik leggyakoribb emésztőrendszeri zavarával, a székrekedéssel foglalkoztam. Ekkor hallottam először a biofeedback tréningről is, amely véleményem szerint tovább>>
Új, műtét nélküli hatékony módszer a teste, az izmai feletti kontroll visszaszerzésére, a kismedencei, gáti és végbélproblémák kezelésére fájdalommentesen. Hatékony a szülési és műtéti, baleseti kismedencei sérülések, valamint a túl erős vagy túl gyenge, rosszul működő kismedencei és záróizom esetében, mind a kismedencei műtétek előtt alkalmazva a nagyobb siker érdekében. A rehabilitációs tréning program az adott problémákat több oldalról is felfedő orvosi vizsgálatot követően személyre szabottan, a szinte mindig meglévő társbetegségek együttes kezelésével sokkal hatékonyabb, mint az általános „intim” területi torna.
Gyógyuljon nálunk barátságos, támogató környezetben, többszörös “Év Magánrendelője” és „Betegbarát Szolgáltató”-díjas Központunkban!
2007-2025. © Basimed kft., minden jog fenntartva